Inne wiadomości

Trafostacja Sztuki nagrodzona

Trafostacja sztukiTrafostacja sztuki

Szczecińska Trafostacja Sztuki otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt wzniesiony ze środków publicznych w 2013 roku. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Uroczysta gala odbyła się  27 maja br. w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Nagrodę w imieniu prezydenta Szczecina odebrała Elżbieta Ostatek, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich.

Nowoczesne miejsce zdolne pomieścić ok. 300 odbiorców z uwagi na swoje położenie w centrum miasta jest atrakcyjnym punktem dla zwiedzających Szczecin. Dla mieszkańców jest to doskonałe miejsce, w którym mogą spotkać się z twórczością lokalnych artystów. W Trafostacji odbywają się koncerty, warsztaty artystyczne, spotkania z artystami i wykłady; prowadzona jest również współpraca ze szkołami.

Zabytkowy budynek po byłej transformatorowni odzyskał blask po gruntownym remoncie, zachowując dawny układ kompozycyjny z podziałem na 3 trakty i podział kondygnacyjny.  Uwzględniono pierwotne rozmieszczenie otworów okiennych, metalowe ościeżnice i sposób otwierania okien. Do budynku doprowadzono przyłącza mediów a cały teren wokół trafostacji przy ul. Ducha Św. i Podgórnej uporządkowano i zagospodarowano. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie zainstalowano również windę towarowo-osobową.

Projekt dofinansowany był ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w kwocie w kwocie prawie 6 mln zł.

Trafostacja sztuki
Trafostacja sztuki
Trafostacja sztuki
Trafostacja sztuki
2014-05-28
powrót
Wydruk bieżącej strony
+    o    -

| Polityka prywatności   | Kontakt z Administratorem Portalu   | Formaty plików do pobrania