Inne wiadomości

Zachodniopomorski laureat konkursu Polska Pięknieje

źródło www.toee.plźródło www.toee.pl

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu został jednym z 7 cudów Funduszy Europejskich. Projekt zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Polska Pięknieje w kategorii turystyka transgraniczna i międzynarodowa. Wśród nominowanych w kategorii „Zabytek” znalazł się projekt dofinansowany z RPOWZ „Rewitalizacja elewacji budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie”

Konkurs, organizowany już po raz siódmy promuje najlepsze projekty dofinansowywane z funduszy europejskich. W tym roku w konkursie „Polska Pięknieje” 273 projekty rywalizowały w siedmiu kategoriach: rewitalizacja, zabytek, produkt promocyjny, obiekt turystyczny, turystyka aktywna, turystyka transgraniczna i międzynarodowa oraz miejsca przyjazne dzieciom.

Kapituła konkursu wybrała 18 najciekawszych projektów, które w istotny sposób przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności turystycznej i kulturalnej naszego kraju. Wśród nominowanych do tej prestiżowej nagrody z naszego województwa znalazły się dwa projekty: w kategorii „Turystyka transgraniczna i międzynarodowa” zwycięski projekt pt. „Życie nad Zalewem Szczecińskim i w Puszczy Wkrzańskiej – Edukacja, Ekologia i Historia” zaś w kategorii „Zabytek” - projekt pt „Rewitalizacja elewacji budynku Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie”

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu został otwarty we wrześniu 2013 r. dzięki współpracy miasta Eggesin, gminy Police i Ogrodu Zoologicznego w Ueckermünde. Propaguje wiedzę o ochronie środowiska i naukach przyrodniczych wśród społeczeństwa.

GRATULUJEMY!!!

2014-05-30
powrót
Wydruk bieżącej strony
+    o    -

| Polityka prywatności   | Kontakt z Administratorem Portalu   | Formaty plików do pobrania