Konkurs fotograficzny - Obraz regionu w kadrze

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym "Obraz regionu w kadrze"

Wicemarszałek Andrzej Jakubowski wręczył najlepszym nagrody Wicemarszałek Andrzej Jakubowski wręczył najlepszym nagrody

Zakończył się konkurs fotograficzny pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Obraz regionu w kadrze”, promujący Regionalny Program Operacyjny WZ. Podczas spotkania, które odbyło się w Sali kina zamek 14 września br. wicemarszałek Andrzej Jakubowski wręczył najlepszym wyróżnienia i nagrody.

Spośród 403 nadesłanych prac nadesłanych przez 55 osób jury wyróżniło 14 uczestników.

Wśród osób poniżej 18 roku życia wyróżnione zostały zdjęcia Marcina Sienkiewicza (fot. Zakręcony stojak) oraz Arkadiusza Dydka (fot. Myjnia Podjuchy).

W kategorii wiekowej powyżej 18 roku życia wyróżniono 8 prac. Podium, które tym razem składa się z czterech miejsc przyznane zostało: IV miejsce – Kinga Kociszewska, zdjęcie „Czas na zmianę perspektywy”, III miejsce – Krzysztof Aloksa, zdjęcie „Szpital im. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie – Zdunowie na przestrzeni dziejów”, II miejsce – Sławomir Stępień, zdjęcie „Wykonanie i dostawa 10 szt. autobusów szynowych o napędzie spalinowym”. Zwycięzcą konkursu został Sławomir Siełacz ze zdjęciem „Rzeka dzieciństwa”.

- Ten konkurs miał towarzyszyć zmianom, które dzieją się w naszym kraju i województwie od momentu wstąpienia do Unii Europejskiej. Adresowany był do ludzi, którzy pasjonują się nie tylko fotografią, ale także regionem i zmianami gospodarczymi i społecznymi, jakie się dokonują na naszych oczach – mówił wicemarszałek Andrzej Jakubowski podczas uroczystości wręczania nagród.

- Zadanie, jakie mieli przed sobą uczestnicy konkursu, tylko pozornie było łatwe. Wydaje się, że mamy wykaz inwestycji, jedziemy, fotografujemy i gotowe. Otóż ja wybrałem się w jedno z takich miejsc, ale nie odważyłem się zrobić zdjęcia, bo najładniejszym elementem była tam.. tablica informacyjna. Reszta, to była budowa. Udokumentowanie i zinterpretowanie obrazu zmian tak, aby zapoznać mieszkańców z tym zjawiskiem – to było wyzwanie. Ostatecznie w grupie zwycięskich prac znalazły się zdjęcia, których – jako fotograficy - możemy zazdrościć. Gratuluję - mówił przedstawiciel jury Leszek Krupiewski.

Konkurs „Obraz regionu w kadrze” trwał od kwietnia do czerwca 2011 roku. Jego głównym założeniem było ukazanie zmian, które nastąpiły w regionie dzięki realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, a także skierowanie uwagi mieszkańców regionu na wykorzystanie funduszy europejskich w ich najbliższym otoczeniu. Dodatkową korzyść stanowić będzie stworzenie szerokiej bazy fotograficznej dokumentującej dotychczasowe efekty realizacji RPO WZ. Fotografie będą wykorzystywane m.in. przy tworzeniu publikacji drukowanych i cyfrowych, galerii na stronach internetowych, prezentacji oraz kampanii promujących RPO WZ.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z uroczystości natomiast galeria zyciezkich prac dostepna jest na stronie www.rpo.wzp.pl/konkursrpo (dział: galeria prac konkursowych) oraz www.facebook.com/rpowz

Wicemarszałek Andrzej Jakubowski wręczył najlepszym nagrody
Wicemarszałek Andrzej Jakubowski wręczył najlepszym nagrody
Wicemarszałek Andrzej Jakubowski wręczył najlepszym nagrody
Wicemarszałek Andrzej Jakubowski wręczył najlepszym nagrody
Uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym
Uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym
2011-09-15
powrót
Wydruk bieżącej strony
+    o    -

| Polityka prywatności   | Kontakt z Administratorem Portalu   | Formaty plików do pobrania