Rozwijamy Region w Dobrym Tonie - 2013

Tango w Złocieńcu

Klaudiusz Baran Klaudiusz Baran

W najbliższy piątek - Klaudiusz Baran - jeden z najwybitniejszych akordeonistów młodego pokolenia, wystąpi wraz ze szczecińską orkiestrą Baltic Neopolis na pierwszym w tym roku koncercie w ramach cyklu „RPO – Rozwijamy Region w Dobrym Tonie”.

Klaudiusz Baran ukończył w roku 1995 Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jerzego Jurka. Był stypendystą rządu francuskiego i z tego tytułu kontynuował studia w Conservatoire Paul Dukas w Paryżu w klasie prof. Maksa Bonnay'a. Ponadto pracował pod kierunkiem takich wybitnych akordeonistów, jak Friedrich Lips czy Wiaczesław Siemionow. Jest laureatem wielu konkursów akordeonowych - ogólnopolskich i międzynarodowych.

Uczestniczył w licznych festiwalach muzycznych w kraju (m.in. Koncert Roku w Galerii Porczyńskich w Warszawie, Festiwal „Warszawska Jesień”, Bydgoski Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych, Forum Lutosławskiego w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Festiwal Muzyki Współczesnej „Musica Polonica Nova” we Wrocławiu, Festiwal „Musica Moderna” w Łodzi) oraz poza granicami Polski (Festiwal Muzyki Akordeonowej w Kragujevcu w Serbii oraz „Bajan i bajaniści” w Moskwie).

Koncertuje zarówno solo jak i w zespołach kameralnych i z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i w wielu innych krajach europejskich (Francja, Włochy, Austria, Ukraina, Rosja, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja, Litwa). Jest zapraszany jako wykładowca na wiele warsztatów i kursów interpretacji muzycznej w Polsce i na świecie.

W roku 2003 ukazała się nagrodzona Fryderykiem Akademii Fonograficznej w kategorii Najlepszy Album - muzyka kameralna, pierwsza płyta Klaudiusza Barana z nagraniami tang Astora Piazzoli.

Baltic Neopolis Orchestra jest szczecińską orkiestrą kameralną wykonującą szeroki zakres kompozycji, choć ukierunkowaną na polską muzykę XX i XXI wieku. Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy szczecińskich młodych artystów, którzy obecnie tworzą trzon orkiestry. Otwartość Baltic Neopolis Orchestra na niecodzienne przedsięwzięcia artystyczne czyni ją niezwykle oryginalną i atrakcyjną.

Koncert odbędzie się w 5 lipca, o godz. 20 na terenie sportowo-rekreacyjnym przy ul. 5 Marca w Złocieńcu (w przypadku złej pogody koncert odbędzie się w Ośrodku Kultury)

Artyści: Klaudiusz Baran (akordeon, bandoneon) Baltic Neopolis Orchestra

2013-07-03
powrót
Wydruk bieżącej strony
+    o    -

| Polityka prywatności   | Kontakt z Administratorem Portalu   | Formaty plików do pobrania