Rozwijamy Region w Dobrym Tonie - 2014

Koncertowy Program Regionalny

. .

Baltic Neopolis Orchestra w lipcu wyrusza w koncertowe tournée pod szyldem Regionalnego Programu Operacyjnego. Województwo Zachodniopomorskie kontynuuje współpracę z BNO w ramach wspólnego projektu Rozwijamy Region w Dobrym Tonie. Cykl koncertów muzyki klasycznej, tak jak w poprzednich dwóch edycjach, odbywać się będzie w miejscowościach, w których realizowane są projekty współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Promocyjne tournée składać się będzie z sześciu koncertów muzyki klasycznej dla około 2500 uczestników. Oprócz Baltic Neopolis Orchestra dla melomanów grać będzie także Baltic Neopolis Quartet.

Harmonogram koncertów:

06.07.2014 - koncert "La fuerza del tango" w Świdwińskim Ośrodku Kultury ZAMEK. Artyści: Tomasz Tomaszewski (skrzypce), Baltic Neopolis Orchestra. W programie koncertu kompozycje Astora Piazzolli (m.in. "Oblivion", "Libertango"), Jacoba Gade'a ("Jalousie") oraz najsłynniejsze tango wszech czasów - "La Cumparsita" Gerarda Matosa Rodrigueza.

Koncert promuje projekt "Renowacja Świdwińskiego Ośrodka Kultury wraz z otoczeniem poprzez odtworzenie walorów kulturowych i historycznych".

12.07.2014 - koncert podczas Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie. Artyści: Alina Mleczko (saksofon), Baltic Neopolis Orchestra. W programie utwory Krzysztofa Herdzina, Jerzego Derfla, Jacka Grudnia z nadchodzącej płyty orkiestry.

Koncert promuje projekt "Budowa promenady przy latarni morskiej w Darłówku Wschodnim".

13.07.2014 - koncert "Gryfickie Lato Muzyczne" w Gryficach (Ogród Japoński). Artyści: Baltic Neopolis Quartet. Koncert promuje projekt "Podniesienie atrakcyjności turystycznej - przebudowa centralnego Placu Zwycięstwa w Gryficach".

10.08.2014 - koncert "Gryfickie Lato Muzyczne" w Gryficach (Ogród Japoński), Baltic Neopolis Quartet. Koncert promuje projekt: "Kajakiem do morza – stworzenie sieci przystani kajakowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na rzece Redze, w 4 miejscowościach powiatu gryfickiego: Płotach, Gryficach, Trzebiatowie i Mrzeżynie".

25.08.2014 - koncert podczas festiwalu FAMA w Świnoujściu. Prawykonanie Koncertu Janusza Grzywacza na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową. Artyści: Adam Klocek (wiolonczela), Janusz Grzywacz (elektronika), Baltic Neopolis Orchestra. Koncert promuje projekt: "Rewaloryzacja zabytkowego Parku Zdrojowego w Świnoujściu - etap II".

28.08.2014 - koncert finałowy XIV Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" w Bazylice Kołobrzeskiej. Artyści: Filip Lipski (skrzypce), Emilia Goch (altówka), Tomasz Szczęsny (wiolonczela), Michał Balcerowicz (obój). W programie: Koncert podwójny na obój i skrzypce Jana Sebastiana Bacha, Koncert podwójny g-moll RV 531 na altówkę i wiolonczelę, Kwartet fortepianowy (opracowanie na orkiestrę smyczkową) Gustava Mahlera oraz Adagio na orkiestrę smyczkową Samuela Barbera.

Koncert promuje projekt: "Wzrost znaczenia dziedzictwa kulturowego w Województwie Zachodniopomorskim poprzez renowację średniowiecznych katedr w Koszalinie i w Kołobrzegu".

Najważniejszym jednak celem koncertowej współpracy w plenerowej scenerii jest wypromowanie tak projektów, jak i samego Regionalnego Programu Operacyjnego jako źródła finansowania infrastruktury turystycznej i kulturalnej w regionie.

Baltic Neopolis Orchestra

jest smyczkową orkiestrą kameralną, powstałą w 2008 roku z inicjatywy młodych szczecińskich artystów. Od tego czasu orkiestra koncertowała dziesiątki razy, realizując zarówno własne cykle, jak i współuczestnicząc w zewnętrznych projektach artystycznych.

Orkiestrą Baltic Neopolis kieruje altowiolistka Emilia Goch, która aktywnie, nowocześnie i z rozmachem wspiera swoimi działaniami nową markę Szczecina. Dzięki jej staraniom w składzie zespołu znaleźli się najlepsi szczecińscy instrumentaliści, uczestniczący w lokalnych, ogólnopolskich i zagranicznych projektach muzycznych. Oprócz regularnej pracy nad światowym repertuarem kameralnym, muzycy chętnie biorą udział w projektach awangardowych.

Doceniana w Polsce i w Europie Baltic Neopolis Orchestra wciąż szuka nowych pól muzycznych inspiracji. Współpracuje z cenionymi kompozytorami i artystami, między innymi: Krzysztofem Pendereckim, Krzysztofem Meyerem, Piotrem Mossem, Pawłem Łukaszewskim, Mikołajem Góreckim, Danielem Stabrawą, Vaskiem Vassilevem, Bernardem Le Monnierem, Richardem Galliano. Od stycznia 2013 roku funkcję dyrektora artystycznego Orkiestry pełni światowej sławy skrzypek i koncertmistrz, Tomasz Tomaszewski.

2014-07-03
powrót
Wydruk bieżącej strony
+    o    -

| Polityka prywatności   | Kontakt z Administratorem Portalu   | Formaty plików do pobrania