Wydarzenia

W powiecie gryfickim postawili na promocję turystyki

. .
15 infomatów, a także nowoczesne centrum informacji turystycznej zapewni lepszą promocję atrakcji na Ziemi Gryfickiej. W realizację partnerskiego projektu zaangażowanych było 5 jednostek samorządowych w powicie gryfickim. Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Uroczysta inauguracja inwestycji odbyła się w piątek, 12 lutego 2016 roku.

Liderem projektu pn. „Stworzenie kompleksowej sieci informacji turystycznej narzędziem promocji produktów i atrakcji turystycznych Powiatu Gryfickiego” był Powiat Gryficki. W jego realizację zaangażowane były również: Gmina Brojce, Gmina Karnice, Gmina Płoty oraz Gmina Trzebiatów. Inwestycja miała na celu stworzenie wspólnej sieci informacji turystycznej.

Dzięki zakończeniu przedsięwzięcia, w powiecie gryfickim przybyło 15 infomatów turystycznych obsługujących zainteresowane osoby w języku polskim, niemieckim i angielskim. Ponadto zagospodarowano powierzchnię wraz z wyposażeniem dla Centrum Informacji Turystycznej, którą zlokalizowano w hali widowiskowo-sportowej w Gryficach przy ul. Piłsudskiego. Teraz turyści, w sposób szybki i komfortowy, uzyskają dostęp do informacji o: walorach krajoznawczo-turystycznych powiatu, bazie noclegowej oraz gastronomicznej, placówkach kulturalno-rozrywkowych, w tym organizowanych przez nie imprezach, siedzibach urzędów i instytucji, a także możliwościach spędzania wolnego czasu.

Inwestycja realizowana była od 2012 roku. Kosztowała prawie 760 tysięcy złotych. Unijne dofinansowanie wyniosło ponad 380 tysięcy złotych. Projekt wpisał się w założenia 5 Osi Priorytetowej RPO WZ na lata 2007-2013 „Turystyka, Kultura i Rewitalizacja”.

2016-02-16
powrót
Wydruk bieżącej strony
+    o    -

| Polityka prywatności   | Kontakt z Administratorem Portalu   | Formaty plików do pobrania